SP Propionat

0
(0)
0 762
25£
Stokta var
New

Sp labaratory ürünlerinin, orjinallik kontrolunü, alttaki linkten yapabilirsiniz..

https://upic.sp-laboratory.com/

 

Testosteron propiyonat, kısırlaştırma sonrası androjenik eksikliğin tedavisinde, ötekoidizm, hormonal kökenli iktidarsızlık, akromegalide erkek doruk belirtileri (libido ve fiziksel ve entelektüel aktivitede azalma), erken evre prostat hipertrofisinde, androjenik yetmezliğe bağlı osteoporoz tedavisinde kullanılır.

 Kadınlarda testosteron propiyonat, vasküler ve sinirsel klimakterik bozuklukların tedavisinde, östrojene karşı preparatlar (yumurtalık ve meme kanseri, rahim kanaması) meme ve yumurtalık kanserinde (genellikle 60 yaş altı kadınlarda) radyoterapi ile birlikte işlevsiz rahim kanaması olan kadınlarda kullanılır.  45 yıl

 Kontrendikasyonlar:

 Testosteron propiyonat ve bileşenlerine karşı aşırı duyarlılığı olan kişiler, prostatla ilişkili veya belki de meme kanseri, üriner sistem sorunları semptomlarıyla birlikte prostat hipertrofisi, nefrotik sendrom veya hatta nefrit, ödem, hiperkalsemi, hepatik disfonksiyon, diyabet ile ilişkili nefrotik dönem  Mellitus ve koroner kalp hastalığı, iç anamnezli miyokard enfarktüsü, yaşlı erkeklerde ateroskleroz, hamile olmak, emzirmek testosteron propiyonat kullanımı için endike değildir.

 Yönetim:

 SP Propiyonat sadece gluteal kasa intramüsküler enjeksiyonla uygulanabilir.  Doz döngüsü aslında hastalığa, cinsel ilişkiye, yaşlanmaya, klinik sonuca bağlı olarak bireysel olarak değiştirilir.

 Uygulanacak en uygun doz, her gün veya gün aşırı olmak üzere 100 mg'a kadar artırılan 50 mg'dır.  Haftalık dozajın tamamı 300-700mg aralığında olacaktır.

 Tıbbi eylem:

 Testosteron, testisler tarafından üretilen ana androjen hormonudur.  Testosteron, erkek cinsel organlarının ve ayrıca ekstra seks özelliklerinin (prostata bağlı, seminal veziküller, penis ve skrotum ile ilgili hazırlık), erkek başının kıvırcık saçlarının dağılımı (yüzleşme, kasık kemiği, üst vücut) gırtlak kas dokusunun oluşumundan sorumludur.  ve vücut ekstra ağırlık sendikasyonu.  Sodyum, kan potasyum ve fosfor dengesini korur, protein yapıcı metabolizmayı artırır ve katabolizmayı azaltır.  Plazma konsantrasyonlarını artırır, prepubertal dönemde epifiz kapanmasının yanı sıra bodur ilerlemeye neden olur.  Testosteron propiyonat, glikoprotein ve ayrıca eritrositlerin üretimini sağlar.

 Önlemler:

 Testosteron sodyum ve su tutulmasına neden olabileceğinden, gizli veya aşikar kalp, bozulmuş böbrek fonksiyonu, hipertansiyon, epilepsi veya migren (veya bu durumların varlığının bir geçmişi) olan kişiler sürekli olarak izlenmelidir.  Kür süresi boyunca karaciğer fonksiyonları izlenmelidir.  Meme kanseri, hipernefroma, akciğer kanseri kemik metastazları olan hastalarda kan ve idrardaki kalsiyum seviyesi kontrol edilecektir.  Ergenlik öncesi ergenlerde testosteron uygulaması, büyümenin ve ergenliğin erken durmasını önlemek için dikkatle verilmelidir.

 Yan etkiler:

 • Prostat anormallikleri;

 • Kadınlar - genital yollardan kanama, libido artışı, virilizasyon semptomlarının uzun süreli uygulanması mümkündür;

 • Hirsutizm, jinekomasti;

 • Sebore, akne, yağlı cilt, saç dökülmesi;

 • Sodyum ve su tutma, ödem;

 • Hiperkalsemi belirtileri;

 • Priapizm ve cinsel hiperstimülasyonun diğer semptomları (sık ereksiyon);

 • Ergenlik öncesi yaştaki ergenler - cinsel gelişimi hızlandırır, ereksiyon sıklığını artırır, cinsel organ boyutunu artırır, epifizin erken kapanmasını sağlar

 • bozulmuş spermatogenez ve sperm olgunlaşma bozukluğu, oligospermi ve ejakülat hacminde azalma;

 • Tromboflebit;

 • Mide bulantısı, kolestatik sarılık, karaciğer transaminaz düzeylerinde artış (kesilinceye kadar normalleşir);

 • Baş ağrısı, depresyon, saldırganlık, kaygı, uyku bozuklukları, uyuşukluk.

 Enjeksiyon bölgesinde olası ağrı, kaşıntı ve kızarıklık.

 doz aşımı:

 Testosteron propiyonat yüksek dozlarda uzun süre verilirse patoloji geliştirme riski vardır.  Doz aşımı meydana gelirse, uygulama durdurulmalı ve semptomlar hemen ortadan kalkmalıdır, tedaviye daha düşük dozlarla devam edilebilir.

 Bu durumda aşağıdaki önlemler alınmalıdır: gastrik lavaj, zorlanmış alkalik semptom, sıvı, çözelti ve kimyasal stabilite ile ilgili restorasyon, diyaliz ve ayrıca destekleyici tedavi.

Dağıtım zamanı Ready to ship in 1 Business Day
Konum aksaray 34200, Istanbul, Turkey

No reviews found.

No comments found for this product. Be the first to comment!

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.