Dodex b12 5 amp

0
(0)
0 479
6£
Stokta var
New

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Endikasyonları

Dodex Ampül; B12 vitamini eksikliğinden kaynaklanan hiperkrom makrositer anemi, pernisiyöz anemi, trigeminus nevraljisi, siyatik, akut nevrit ve nevraljilerde kullanılır.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Yan Etkileri

Tüm ilaçları gibi Dodex'in kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

Çok Ciddi Yan Etkileri:
Baş dönmesi, bayılma hissi, boğaz/gırtlak bölgesinde şişkinlik hissi ya da duyu kaybı, boğulma hissi, burun akıntısı, burun ve gözde kaşıntı, göğüste sıkışma hissi, hapşırma, kalpte çarpıntı, karın ağrısı, bulantı, kusma, nefes darlığı, solunum sıkıntısı, vücutta aşırı sıcaklık veya soğukluk hissi, vücutta kaşıntılı kızarıklık veya kabarıklık.

Bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bunlardan herhangi birini yaşamanız Dodex'e karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösterir. İlaç kullanımınızı durdurarak derhal bir doktora ya da acil servise başvurunuz.


10.000 hastadan 1 ila 10 hastada görülen yan etkileri:
Kıl köklerinde iltihaplanma (Folikülit) oluşumu ya da alevlenmesi, inflamatuvarlı akne (sivilce) oluşması ya da alevlenmesi.

Görülme sıklığı bilinmeyen yan etkileri:
Akciğer ödemi, artrit (eklem yerlerinde iltihaplanma), baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, çevresel kan damarlarında tıkanma (periferik vasküler tromboz), dil iltihabı, duyu azalması, enjeksiyon bölgesinde ağrı, geçici ekzantem (deride döküntü), genel ağrı hissi, hafif geçici ishal, hazımsızlık, kaşıntı, kaygı-endişe hali, koordinasyon bozukluğu, kuvvetsizlik / güçten düşme, kusma, mayalji (kas ağrısı), nefes darlığı, polisitemia vera, sırt ağrısı, sinirlilik hali, uyuşma, vücutta şişme, yürümede bozukluk, kalp yetersizliğine bağlı olarak; solunum yetmezliği, ödem, karaciğerde büyüme ile belirgin hastalık.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Kullanımı

Dodex'in yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur. Dodex'in alkol ile eş zamanlı kullanımı B12 vitamininin emilimini azaltacağı için önerilmemektedir.

Dodex gerekli olmadıkça hamile iken kullanılmamalıdır. Hamile iseniz ya da kullanıma devam ederken hamile kalırsanız hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurmalısınız.

Dodex emizrme dönemindeki annelerin sütüne geçse de bir zararı yoktur. Fakat kullanmadan önce doktor veya eczacınıza başvurmalısınız.

 

 

Dağıtım zamanı Ready to ship in 8-15 Business Days
Konum maslak ahi evren caddesi ataplaza, Istanbul, Turkey

No reviews found.

No comments found for this product. Be the first to comment!

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.