Sp Primobol

0
(0)
0 1028
50£
Stokta var
New

Sp labaratory ürünlerinin, orjinallik kontrolunü, alttaki linkten yapabilirsiniz..

https://upic.sp-laboratory.com/

Primobol, protein sentezi bozukluklarının, çeşitli oluşumların kaşeksisinin tedavisinde kullanılır; travma, ışınlama sonrası geniş yanıklar ve bulaşıcı hastalıklar; musküler distrofi, osteoporoz, negatif nitrojen dengesi kortikosteroid tedavisi, hipo ve aplastik anemi.

 

Kontrendikasyonlar:

Bu ilaç, ilaca aşırı duyarlılığı olan hastalarda, prostat kanserinde, erkeklerde meme kanserinde, kadınlarda meme kanserinde hiperkalsemi, CPI, şiddetli ateroskleroz, nefrotik sendrom, akut ve kronik karaciğer hastalığı, nefrit, gebelik, emzirme döneminde kontrendikedir.

 

Yönetim:

İlaç 2 haftada bir 1 ml derin kas içine uygulanır. İstenilen sonuç elde edildikten sonra 3-4 haftada bir 1 ml'lik uygulama yapılabilir.

 

Tıbbi eylem:

Metenolon bir anabolik steroiddir. Hücre çekirdeğine girerken hücrenin genetik aparatını uyarır, bu da DNA, RNA ve yapısal proteinlerin artan sentezine yol açar, doku solunum zinciri enzimlerini aktive eder ve doku solunumunu, oksidatif fosforilasyonu, ATP sentezini ve hücre içi makro bölge toplama. Anabolik süreçleri uyarır ve glukokortikoidlerin neden olduğu katabolik süreci inhibe eder. Metenolon uygulaması kas kütlesinin artmasına neden olur, yağ birikintilerini azaltır, trofik dokuları iyileştirir, kemiklerde kalsiyum birikimini destekler, vücutta sodyum ve suyu tutar. Hematopoietik etki, eritropoietin sentezindeki artışla belirlenir. Androjenik etki, erkek tipi ikincil cinsel özelliklerin gelişimine katkıda bulunabilir.

 

Önlemler:

Hastalarda virilizasyonun ilk belirtilerinde (ses kalınlaşması, hirsutizm, akne, klitoromegali) geri dönüşümsüz değişikliklerden kaçınmak için uygulama kesilmelidir. Lipidemi ve kolesterol düzeylerinin sistematik kontrolü yapılmalıdır.

 

Yan etkiler:

Kadınlarda - virilizasyon semptomları, adet döngüsü bozuklukları.

Erkeklerde: prepubertal - virilizasyon semptomları, büyümenin durdurulması veya durdurulması (tübüler kemiklerin epifiz büyüme bölgelerinin kireçlenmesi); postpubertal - jinekomasti, priapizm, spermatogenezin inhibisyonu sırasında.

Erkeklerde ve kadınlarda - aterosklerozun ilerlemesi, periferik ödem, bozulmuş karaciğer fonksiyonu, kan sayımında değişiklikler, uzun tübüler kemiklerde ağrı.

 

doz aşımı:

Doz aşımı vakaları bildirilmemiştir

Dağıtım zamanı Ready to ship in 1 Business Day
Konum aksaray 34200, Istanbul, Turkey

No reviews found.

No comments found for this product. Be the first to comment!

This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'imagick.so' (tried: /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/imagick.so (/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/imagick.so: cannot open shared object file: No such file or directory), /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/imagick.so.so (/usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20180731/imagick.so.so: cannot open shared object file: No such file or directory))

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: